Minigranty Wydziału Archeologii (edycje od 2020/21)
Organizatorem Konkursu Minigranty Studenckie jest Wydział Archeologii. Celem Konkursu jest wspieranie aktywności związanej z procesem kształcenia oraz rozwojem wiedzy, kompetencji i umiejętności studentów, a przez to podnoszenie ich kwalifikacji, poprzez wspieranie zadań związanych bezpośrednio z realizacją tematów ich prac dyplomowych. Dodatkowym celem Konkursu jest rozwój studentów w zakresie umiejętności właściwego formułowania wniosków grantowych oraz realizacji i rozliczania projektów. Konkurs jest skierowany do wszystkich studentów studiów stacjonarnych kierunków archeologia i Archaeology „Studies in English” Wydziału Archeologii UW, którzy uzyskali średnią ocen 4.0 w roku poprzedzającym Konkurs. Opiekunem projektu realizowanego w ramach Konkursu może być wyłącznie pracownik Wydziału posiadający co najmniej stopień doktora. Ocenę merytoryczną przeprowadza siedmioosobowa Komisja, w której skład wchodzą Dziekan i prodziekani Wydziału, przedstawiciel Samorządu studentów WA, a także po jednym przedstawicielu studentów studiów I stopnia studiów stacjonarnych, II stopnia studiów stacjonarnych spoza Samorządu, których zgłasza Samorząd. W danym roku akademickim odbywa się jedna edycja Konkursu, maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu w danej edycji wynosi 10 000 zł, a maksymalny czas realizacji projektu wynosi 12 miesięcy lub do ukończenia studiów (pełnego cyklu kształcenia w rozumieniu Regulaminu Studiów UW.
Dokumenty do pobrania
- Regulamin konkrusu Minigranty Studenckie WA
- Załącznik nr 1 [wzór wniosku]
- Załącznik nr 2 [arkusz oceny formalnej]
- Załącznik nr 3 [arkusz oceny merytoryczno-jakościowej]
- Załącznik nr 4 [oświadczenie i akceptacja regulaminu]
- Załącznik nr 5 [umowa licencji niewyłącznej – minigranty]
- Załącznik nr 6 [sprawozdanie merytoryczno-finansowe]
III Edycja – 2022/2023
Ogłaszamy nabór wniosków w 3. edycji Konkursu na Minigrant Studenckie WA UW roku akademickim 2022/2023. Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej wraz z załącznikami przesyłając go z konta w domenie student.uw.edu.pl na adres: wa.studia@uw.edu.pl
- Wnioski należy składać do 8.01.2023 r. do godz. 23:
59. - Rozstrzygnięcie konkursu – termin zostanie ogłoszony po zakończeniu zbierania wniosków.
II Edycja – 2021/2022
W roku akademickim 2021/2022 przewidywany jest następujący harmonogram konkursu na minigranty. Kolejne etapy konkursu będą ogłaszane stopniowo. Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej wraz z załącznikami przesyłając go z konta w domenie student.uw.edu.pl na adres: wa.studia@uw.edu.pl z nagłówkiem zawierającym tytuł „Konkurs Minigranty Studenckie WA UW” oraz numer edycji.
- Wnioski należy składać do 25.02.2022 r. do godz. 23.59.
- Rozstrzygnięcie konkursu – termin zostanie ogłoszony po zakończeniu zbierania wniosków.
I Edycja – 2020/21
Z uwagi na wdrażanie całkowicie nowego systemu konkursowego, tegoroczna Edycja jest wyjątkowo ogłoszona z opóźnieniem. Studenci spełniający kryteria konkursowe, którzy chcą obronić się w terminie, mogą starać się o dofinansowanie działań wspierających powstanie ich prac dyplomowych takich jak koszty wyjazdów, skanów, czy grafik.
- Wnioski należy składać do 18 maja 2021 r. do godz. 23.59.
- Ocena formalna nastąpi do 21 maja 2021 r.
- Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 czerwca 2021 r.
Zakwalifikowani do II etapu (po ocenie formalnej):
- Damian Bursa
- Paweł Rongies
- Bartosz Placak
Skład Komisji oceniającej wnioski pod względem merytoryczno-jakościowym:
Wyniki I Edycji Konkursowej 2021
W imieniu Komisji mam przyjemność poinformować, że w I Edycji Konkursu „Minigranty Studenckie” wszystkie wnioski zakwalifikowane do II etapu konkursowego zostały nagrodzone.
Ranking Konkursu:
- Bartosz Placak: 563 pkt.
- Damian Bursa: 521 pkt.
- Paweł Rongies: 519 pkt
Gratulujemy nagrodzonym!
Minigranty studenckie (edycja 2018/19 przedłużona)
Minigranty studenckie przyznawane są w ramach Programu Indywidualizacji Kształcenia (PIK). To specjalna dotacja, która w latach ubiegłych była przyznawana w ramach środków przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych z puli środków przyznanych za udział studentów, którzy w roku rozpoczęcia studiów uzyskali najlepsze wyniki egzaminów maturalnych. W roku akademickim 2019/2020 na gruncie tzw. Ustawy 2.0. takie środki nie zostały uczelni przyznane, ale program był kontynuowany ze środków centralnych.
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.
Granty mogą służyć sfinansowaniu bądź dofinansowaniu udziału w szkołach letnich, warsztatach, kursach, kwerendach, konferencjach, badaniach archiwalnych, badaniach analitycznych do pracy magisterskiej itp.
Wszelkie wydatki (zawarte w kosztorysie projektu) winny być konsultowane z Sekcją Finansową WA; bilety powinny być nabywane za pośrednictwem biura obsługującego UW (aktualnie WhyNotTravel), faktury wystawiane na UW (informacje na stronie Sekcji Finansowej WA)
Po zakończeniu projektu należy złożyć rozliczenie merytoryczne (podjęte działania oraz osiągnięte rezultaty) oraz finansowe w formie elektronicznej oraz papierowej do Prodziekana ds. studenckich WA.
Zakończenie realizacji projektów zaakceptowanych w roku akademickim 2019/20 zostaje wydłużone do 31.08.2021 r.