Poroża reniferów i kości niedźwiedzia jaskiniowego w Świętokrzyskiem

Poroża reniferów i kości niedźwiedzia jaskiniowego odkryli archeolodzy, którzy wznowili badania w Jaskini Raj w Górach Świętokrzyskich. “Poroży reniferów jest naprawdę bardzo dużo” – mówi kierowniczka badań.

Poroża reniferów i kości niedźwiedzia

Archeolodzy wznowili badania w Jaskini Raj w Górach Świętokrzyskich. Po kilku dniach odkryto poroża reniferów i kości niedźwiedzia jaskiniowego.

Skuliśmy ścianę przy trasie turystycznej, otworzyliśmy wykop o wielkości około dwóch metrów kwadratowych i powoli badamy wszystkie warstwy. Chcielibyśmy także przebadać miejsce przed wejściem do jaskini. Zobaczymy, czy nam się to uda, ponieważ już teraz natrafiliśmy na bardzo dużo kości – opowiada dr hab. Małgorzata Kot z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, która nadzoruje badania.

Poroża reniferów i kości niedźwiedzia jaskiniowego w Świętokrzyskiem
Archeolodzy wznowili badania w Jaskini Raj i natrafili na kolejne prehistoryczne znaleziska
Archeolodzy znów weszli do Jaskini Raj. Od razu znaleźli relikty z prehistorii
– Świętokrzyskie/ Archeolodzy natrafili na kolejne prehistoryczne znaleziska w Jaskini Raj