Kreacje władzy. Obraz rodziny królewskiej i kleru w chrześcijańskiej Nubii w Luwrze

W dniu 17 października 2024 roku w Luwrze odbędzie się premierowy pokaz interdyscyplinarnego projektu naukowego “Kreacje władzy. Obraz rodziny królewskiej i kleru w chrześcijańskiej Nubii” dotyczącego strojów zrekonstruowanych na podstawie malowideł z Faras z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie i Sudańskiego Muzeum Narodowego w Chartumie. Zainicjowana zostanie także sesja popularyzacyjna na Uniwersytecie Sorbońskim.

W dniu 15 października odbędzie się sesja poświęcona studiom i badaniom nubiologicznym na Uniwersytecie Warszawskim, Wydarzenie to trwać będzie od 15:30 do 17:00 w  Centre de civilisation polonaise, instytucji naukowej istniejąca przy Uniwersytecie Paris IV-Sorbonne.