Czy zdarzyło Wam się kiedyś jeść niemyte owoce lub warzywa? A może kochacie krwiste steki?
Jeśli tak – mamy złą wiadomość. Być może coś gryzie Was od środka. Dla równowagi – jest też dobra wiadomość: dzięki temu przyszłe pokolenia paleoparazytologów będą mogły dowiedzieć się czegoś o Waszym życiu.
Czego (i w jaki sposób)? O tym podczas czerwcowego TEDx University of Warsaw opowiadała Aleksandra Grzegorska z Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej UW / Wydział Archeologii Uniwersytet Warszawski.
„Po raz pierwszy w historii TEDx-a na Uniwersytecie Warszawskim w przedsięwzięcie zaangażowały się Szkoły Doktorskie. TED jest marką znaną na całym świecie, dlatego udział w tym wydarzeniu to wyróżnienie samo w sobie. Wiedziałam, że to niesamowita okazja do popularyzacji mało znanej specjalizacji, którą się zajmuję, jak również szansa pokazania siebie jako naukowczyni przed szeroką publicznością” – mówi badaczka. „Występ na scenie to zupełnie inne doświadczenie niż konferencja – nie tylko ze względu na tak prozaiczną rzecz jak układ foteli, ale również dlatego, że nigdy nie wiemy, kto będzie na widowni i jak będzie reagować. Dodatkowo wszyscy występowaliśmy tu przed dwoma publicznościami, tą która była z nami na sali, ale też tą, która zobaczy nasze wystąpienia może za tydzień, a może za parę lat, która może pochodzić z dowolnego zakątka świata, co musieliśmy brać pod uwagę, przygotowując nasze prezentacje” – podkreśla Aleksandra Grzegorska.
TEDx to międzynarodowy format niezależnie organizowanych konferencji, które cieszą się ogromną rozpoznawalnością, stanowiąc przydatne narzędzie komunikacji naukowej.
Wydarzenie TEDx University of Warsaw zrealizowano ze środków IDUB oraz przy wsparciu Szkół Doktorskich UW.