Badania wykopaliskowe na Łysej Górze w sezonie 2024 zakończyły się powodzeniem

Badania wykopaliskowe na Łysej Górze w sezonie 2024 zakończyły się powodzeniem. Do końca roku trwać będą natomiast prace nieinwazyjne (geomagnetyczne, powierzchniowe), a także projektowe, związane z budową ścieżki dydaktycznej.

W trakcie badań przebadano obszar blisko 3 arów w różnych częściach stanowiska, pozyskując ogromne ilości informacji, pozwalających na rozpoznanie dawnej roli grodu.

Za ogrom włożonej pracy merytorycznej i fizycznej serdecznie dziękujemy archeologom oraz konserwatorom Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie oraz kadrze i studentom Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Badania wykopaliskowe na Łysej Górze w sezonie 2024 zakończyły się powodzeniem
– Pierwszy w Polsce. Sensacyjne odkrycie na Mazowszu
– Odkrycie w Polsce. Archeolodzy przecierają oczy ze zdumienia. „Spektakularne”
– Sensacyjne wykopaliska na północnym Mazowszu. Odkryto hełm celtycki