Adam Budziszewski na TEDx University of Warsaw

Czy ogień zamienia ludzkie ciała w proch, czy jednak może coś po nas zostaje? Ludzie od dawna palili swoich zmarłych w ramach obrządku pogrzebowego. Co bioarcheolog może wyczytać z przepalonych fragmentów kostnych? Co mówią one o zmarłych oraz o społecznościach, do których należeli?

Adam Budziszewski – doktorant III roku w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego kierunek Archeologia  – zdradzi Wam już niebawem najciekawsze i najbardziej wzruszające swoje odkrycia, opowie też o przemianie, którą przeszedł, badając ludzkie szczątki.
❋ ❋ ❋
Adam Budziszewski badawczo interesuje się ciałopalnym obrządkiem pogrzebowym oraz społecznościami północnego i zachodniego Meksyku. W swojej pracy doktorskiej stara się łączyć te zainteresowania i zajmuje się ciałopalnym obrządkiem pogrzebowym w jednym z rejonów zachodniego Meksyku.

W ramach badań niezwiązanych bezpośrednio z pracą doktorską interesuje się również bioarcheologiczną analizą szczątków ludzkich.

❋ ❋ ❋
Spotykamy się 30 czerwca o godz. 16.00 w BUW