Badania powierzchniowe na wyspie Skopelos, Grecja, 19.09-4.10.2024 r

w tym roku rozpoczynamy pierwszy projekt terenowy w Grecji pt. ‘Ancient Skopelos Survey‘.  Badania powierzchniowe na wyspie Skopelos prowadzone są pod  kierownictwem moim oraz Dr Anthi Batziu z Eforatu Magnezji, we współpracy  z  Uniwersytetami Karola w Pradze i w Heidelbergu. Termin badań to 19 września – 4 października 2024 r.

W tym roku w badaniach może wziąć udział trójka studentów/studentek z z 2-go i 3-go roku studiów licencjackich lub studiów magisterskich.  Kandydaci proszeni są o przesłanie krótkiego listu motywacyjnego z informacją o dotychczasowym doświadczeniu terenowym oraz o poziomie znajomości języka angielskiego (dobra znajomość angielskiego jest konieczna ze względu na międzynarodowy charakter zespołu) do dnia 25 czerwca 2024 r. Pierwszeństwo mają osoby wybierające specjalizację archeologia Grecji.

Spotkanie informacyjne dla wstępnie wybranych uczestników odbędzie się  27 czerwca 2024 r. o godz. 13:00.

Pokrywamy koszty Państwa podróży i zakwaterowania, udział w badaniach może zaliczyć ćwiczenia powierzchniowe.

Z poważaniem
Agata Ulanowska