mam przyjemność zaprosić na cykl filmów, których bohaterami są wybitni polscy naukowcy związani z badaniami archeologicznymi UW, a zarazem uczniowie prof. Kazimierza Michałowskiego, wieloletniego pracownika Wydziału Archeologii UW i Muzeum Narodowego w Warszawie.

Filmy pt. Od Faras do… O wykopaliskach i nie tylko, rozmowy z archeologami (i jednym architektem) będą wyświetlane w ramach cyklu pt. Premierowe pokazy filmów. Pokolenie odkrywców  – uczniowie prof. Michałowskiego, który  rozpocznie się 11 sierpnia 2023 roku o godz. 18:00. Bohaterem pierwszego spotkania w cyklu będzie prof. Karol Myśliwiec, który potwierdził osobisty udział w piątkowym wydarzeniu.

Kolejne spotkania zostaną poświęcone takim badaczom jak: dr Wojciech Kołątaj, prof. Włodzimierz Godlewski, prof. Michał Gawlikowski, prof. Stefan Jakobielski.

Filmy będą wyświetlane w Kinie MUZ w Muzeum Narodowym w Warszawie w (Aleje Jerozolimskie 3, piętro -1). Spotkania towarzyszące seansom poprowadzi Agnieszka Krzemińska, dziennikarka działu naukowego tygodnika „Polityka”. Wstęp jest bezpłatny.

Projekt, zainicjowany przez prof. Tomasza Derdę, jest współorganizowany przez Wydział Archeologii UW oraz Centrum Współpracy i Dialogu UW. Cykl pokazów filmowych wspiera Muzeum Narodowe w Warszawie, które przechowuje zbiory pozyskane dzięki działalności naukowej prof. Kazimierza Michałowskiego.

Pragnę przy tej okazji podziękować P. Marcinowi Wagnerowi, przewodniczącemu dziekańskiego zespołu ds. promocji, bez którego wysiłków i determinacji nie byłoby to możliwe.

Z poważaniem,
dr hab. Bartosz Kontny, prof. ucz.
Dziekan Wydziału Archeologii UW